Kontakta oss

Huvudkontor

Realgymnasiet
Lärande i Sverige AB
Lindövägen 5B
602 28 Norrköping

Tel: 010-139 80 00
E-post: info@realgymnasiet.se

Organisationsnummer

556571-5892

Gymnasiechef

Patrik Wigelius
Tel: 010-139 80 31
E-post: patrik.wigelius@larande.se

Presskontakt

Magdalena Allgren, kommunikationschef
Tel: 010-139 80 33
E-post: magdalena.allgren@larande.se

SYV

För frågor gällande studie- och yrkesvägledning välkommen att kontakta:

Anna Lindgren
Tel: 010-139 85 35
E-post: anna.lindgren@realgymnasiet.se

Medicinskt ledningsansvarig

Agneta Fröjdman
Tel: 010-139 86 30
E-post: agneta.frojdman@larande.se

Kontakta våra skolor

Borås

Viskastrandsgatan 3-5
506 30 Borås

Växel: 010-139 81 00
E-post: boras@realgymnasiet.se

Eskilstuna

Gamla Tullgatan 2
632 20 Eskilstuna

Växel: 010-139 82 20
E-post: eskilstuna@realgymnasiet.se

 

Gävle

Drottninggatan 29
803 11 Gävle

Första Magasinsgatan 1
803 10 Gävle

Växel: 010-139 82 50
E-post: gavle@realgymnasiet.se

Göteborg

Pusterviksgatan 9
413 01 Göteborg

Växel: 010-139 83 00
E-post: goteborg@realgymnasiet.se

 

Helsingborg

Södra kyrkogatan 7
252 23 Helsingborg

Växel: 010-139 83 40
E-post: helsingborg@realgymnasiet.se

Linköping

Alkagatan 4
582 77 Linköping

Växel: 010-139 83 60
E-post: linkoping@realgymnasiet.se

 

Lund

Sankt Lars väg 88
222 70 Lund

Växel: 010-139 83 90
E-post: lund@realgymnasiet.se

Malmö

Carlsgatan 12C
211 20 Malmö

Växel: 010-139 84 10
E-post: malmo@realgymnasiet.se

 

Norrköping

Kungsgatan 53
60233 Norrköping

Växel: 010-139 84 60
E-post: norrkoping@realgymnasiet.se

Nyköping

Västra Trädgårdsgatan 39
611 32 Nyköping

Växel: 010-139 84 40
E-post: nykoping@realgymnasiet.se

 

Stockholm

Trekantsvägen 3
117 43 Stockholm

Växel: 010-139 85 00
E-post: stockholm@realgymnasiet.se

Sundsvall

Kyrkogatan 3
852 31 Sundsvall

Växel: 010-139 85 60
E-post: sundsvall@realgymnasiet.se

 

Uppsala

Kungängsgatan 12
753 22 Uppsala

Växel: 010-139 85 90
E-post: uppsala@realgymnasiet.se

Västerås

Sigurdsgatan 14
721 30 Västerås

Växel: 010-139 86 20
E-post: vasteras@realgymnasiet.se